PRZEKAŻ 1% PODATKU

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą przekazać 1 % podatku.

Stowarzyszenie „Godne Życie dla Dzieci” zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Uzyskane środki zostaną przeznaczone dla podopiecznych Stowarzyszenia. Misją Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom oraz osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

CHOROBA MOŻE DOTKNĄĆ KAŻDEGO!

CHOROBA MOŻE DOTKNĄĆ KAŻDEGO!

11-letni Mateusz Walas z Zaborcza k. Mielca stracił przytomność niespodziewanie w szkole.

Badania wykazały białaczkę limfatyczną typu T

mat1mat2mat3

Mateusz leczony jest od  2011r. W styczniu 2013r. ponownie  trafił  do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu, ponieważ nastąpił nawrót choroby.

STOWARZYSZENIE ,,GODNE ŻYCIE DLA DZIECI”

prowadzi akcję zbierania funduszy na leczenie Mateusza

I TY MOŻESZ POMÓC PRZEKAZUJĄC   1%

lub

Dokonując wpłaty na podany numer konta Stowarzyszenia:

BANK PEKAO SA I O w Mielcu ul. Obrońców Pokoju 7,  39-300 Mielec

60 1240 2656 1111 0010 0842 8401      

  Patronat Medialny  w organizowanych akcjach

Akcja pomocy dla trojaczków

W ostatnim czasie do stowarzyszenia z prośbą o pomoc zgłosiły się rodziny, w których niedawno urodziły się trojaczki i czworaczki.
W rodzinie Państwa Katarzyny i Artura Rawinis z Mielca 20 stycznia 2010 roku przyszły na świat trojaczki – Wojtuś, Maciuś i Karolinka. Dzieci są zdrowe, rodzina natomiast prosi o pomoc w postaci środków potrzebnych do tego, aby dzieci prawidłowo rosły i rozwijały się. Trochę mniej szczęścia miała rodzina Państwa Anny i Krzysztofa Wyzgów z Czermina. 30 listopada 2009 roku urodziły im się czworaczki: Filipek, Zuzia, Milena i Maja. Dzieci były wcześniakami, urodziły się w połowie 28 tygodnia ciąży, przebywały w inkubatorach, aby osiągnąć poprawne parametry życiowe. Niestety po ciężkiej walce lekarzy Maja zmarła. Obecnie pozostała trójka dzieli swój czas pomiędzy domem i szpitalem, bowiem dzieci cierpią na poważne dolegliwości. Wszystkie mają retinopatię wcześniaczą (choroba oczu). Poza tym Zuzia przeszła skomplikowaną operację serca (wrodzona wada serca), przyjmuje leki, natomiast Filipek również z wrodzoną wadą serca będzie mógł być zoperowany dopiero po ogólnej poprawie zdrowia i odporności. Dzieci wymagają więc stałej opieki specjalistycznej. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, w tym przypadku potrójnymi.

Dzieci to wielkie szczęście ale też wielkie wydatki, w przypadku wspomnianych rodzin to wydatki potrójne. Nie są one w stanie same udźwignąć tego ciężaru. Najbardziej potrzebne są następujące środki: kombinezony, ciuszki, butelki, pampersy, miseczki, kubeczki, elektryczne podgrzewacze butelek, beciki, materace do łóżek, proszki i płyny do prania, mycia, pościel, gryzaczki, zabawki, foteliki samochodowe, nosidełka, koce. Stowarzyszenie nasze podjęło w tej sprawie już pewne kroki. Z zasobów naszego Banku Żywności zaopatrzyliśmy rodziny w żywność.  Informacje o zbiórce funduszy i środków zamieściliśmy w gazecie codziennej Nowiny. Wystosowaliśmy także pisma do lokalnych marketów i sklepów z akcesoriami dziecięcymi z prośbą o pomoc dla tych rodzin. Do akcji może dołączyć się każdy. Wszelkie środki można przynosić do siedziby stowarzyszenia: Mielec, ul. Biernackiego 1 (II piętro). Można także wpłacać środki finansowe na konto stowarzyszenia: Bank PEKAO S.A. I Oddział w Mielcu Ul. Obrońców Pokoju 7 nr 60124026561111001008428401 z dopiskiem „Pomoc dla trojaczków”.

Głęboko na sercu leży nam los rodzin wieloraczków. Mocno wierzę, że wspólnymi siłami uda się sprawić, aby jakość życia tych rodzin była na odpowiednim poziomie. Za każdą okazaną pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

Dzień Sybiraka

Galeria

W tej galerii znajduje się 37 zdjęć.

Druga część obchodów 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyła się w poniedziałek 17 września 2012 roku. Przedstawiciele władz i lokalnych stowarzyszeń złożyli kwiaty pod pomnikiem „Sybiraków” na cmentarzu komunalnym w Mielcu. – Serdeczne Bóg zapłać za to, że raczyliście … Czytaj dalej